Zlomená alergie

Terezka asi od 4 let bojovala s alergií na pyly. Trápila ji vždy od dubna do června. Celou tuto sezónu musela brát prášky, abychom projevy alergie potlačily. Minulý rok jsme začali proti alergii bojovat na modlitbách a Terezka byla zázračně uzdravená. Celou sezónu zvládla bez léků. Letos, když vše začalo kvést, tak jsme děkovali za to, že má oči i dýchací cesty klidné a že ji už pyl nedráždí. Teri u toho byla usvědčená z postoje, který měla, když jsme šli k doktorce na první vyšetření. Vzpomněla si, že chtěla, aby se alergie potvrdila, aby se jí mohla chlubit mezi dětmi a cítit se výjimečně. Viděla, že mít alergii jí získává pozornost okolí. Vyznala tento hříšný postoj, poprosila o odpuštění a vítězství bylo potvrzeno. Pylová sezóna aktuálně probíhá a občas ji zaplaví vlna pochybností, když je na naší zahradě a padá na ni pyl ze všech stran. Už se naučila, že pochybovačné myšlenky jsou útok na její mysl a na vítězství, které má v Pánu Ježíši. Odmítá takto přemýšlet a drží se pevně toho, že je v Kristově krvi uzdravená. Je to naše velká jedenáctiletá bojovnice.

Vlasta Pechancová

Nechť však prosí s důvěrou a nic nepochybuje. Kdo pochybuje, je podoben mořské vlně, hnané a zmítané vichřicí. (List Jakubův 1:6)

A takto to zapsala sama Terka: 

Já jsem se vždy těšila na alergologii, vždyť pak budu výjimečná.
Pochopila jsem, že mnohem lepší je být zdravá a není ani zrovna příjemné ji mít.
Když se za mě mamka a taťka modlili, tak jsem i vnímala, že tam s tím není něco vyřešeného, tak jsem jednou šla na naši skupinku ve Svitavách v křesťanským centru. Tam se za mě taky modlili a já uviděla, že jsem u toho měla špatný postoj. Právě tenhle, o kterém vám tu vyprávím. Vyznala jsem to a je to pryč. Haleluja!

Doufám, že vás to povzbudí. Být zdravá je stokrát lepší!